5 روش کسب درآمد از یوتیوب

تحریریه
پنجشنبه, 16 اردیبهشت 1400
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه
5 روش کسب درآمد از یوتیوب

یوتیوب چیست؟ و راه‌های کسب درآمد از یوتیوب

یوتیوب بزرگترین سایت به اشتراک گذاری ویدیو و پس از گوگل دومین سایت پربازدید و پرطرفدار دنیاست. شما تقریباً می‌توانید هر گروه مخاطبی که تصور می‌کنید را در یوتیوب پیدا کنید، این بدین معنی است که تمامی بیزینس‌ها می‌توانند شیوه‌های بخصوصی برای منفعت بردن از این پلتفرم پیدا کنند. این سایت بیش از یک میلیارد کاربر ثابت دارد و در هر دقیقه بالای 500 ساعت ویدیو در آن آپلود می‌شود.

کسب درآمد از یوتیوب

وقتی اسم کسب درآمد از یوتیوب می‌آید بسیاری از افراد تصور می‌کنند که باید در این شبکه اشتراک ویدیو، کانالی راه اندازی کنند و از طریق افزایش دیده شدن ویدیو‌های شان درآمد زایی کسب کنند. البته این هم یکی از روش‌های کسب درآمد از یوتیوب است اما تنها راه کسب درآمد از یوتیوب نیست. راه و روش‌های زیادی برای کسب درآمد از یوتیوب وجود دارد که در این مقاله سعی کردم بهترین روش‌ها را به شما معرفی کنم.

قدم اول جلب رضایت یوتیوب است. بدین معنی که باید حداقل 1000 سابسکرایبر یا دنبال کننده و 4000 بازدید عمومی در 12 ماه گذشته داشته باشید تا شرایط برای کسب درآمد محیا شود.

درآمد از طریق تبلیغات

شما می‌توانید با قراردادن تبلیغات در ویدیوهای کانال خود کسب درآمد کنید. 45% از درآمد حاصل از تبلیغات سهم یوتیوب و سهم شما 55% می‌باشد. یوتیوب به ازای هر 1000 ویو مبلغ خاصی (به طور متوسط حدود 2 دلار) را در نظر می‌گیرد. تنها درصورتی می‌توانید از این روش کسب درآمد کنید که مخاطب‌ها تبلیغات ویدیوی شما را ببینند. به‌طور کلی هر یک‌ دقیقه می‌شود روی ویدیوها تبلیغ گذاشت و برای ویدیوهای کمتر از 10 دقیقه تنها می‌توانید یک تبلیغ داشته باشید. البته این به این معنی نیست که یوتیوب همۀ این تبلیغات را به کاربرها نمایش می‌دهد. چون این موضوع کاملاً بستگی به تشخیص یوتیوب دارد.

در این نوع کسب درآمد، داشتن حداقل 18 سال سن یا یک سرپرست قانونی بالای 18 سال که بتواند پرداخت‌ها را مدیریت کند و تولید محتوایی که مطابق با دستورالعمل محتوای مناسب تبلیغات باشد؛ از قوانین یوتیوب است.

درآمد از طریق فروش محصولات

شما می‌توانید قفسه کالای یوتیوب را فعال کنید و اگر محصولی برای فروش دارید، در ویدیوها محصولاتتان را تبلیغ کنید تا فالوورها از یوتیوب به سمت سبد خرید محصول شما هدایت شوند.

داشتن حداقل 18 سال سن و داشتن حداقل 10 هزار دنبال کننده از جمله قوانین یوتیوب در این نوع از کسب درآمد است.

درآمد از طریق فالوورها یا سابسکرایبرها

شما می توانید از طریق افرادی که صفحه یوتیوب شما را دنبال می‌کنند کسب درآمد کنید. مثلاً می‌توانید محتوای ویژه‌ای را در دسترس کاربرانی که حق عضویت می‌دهند، قرار دهید و در ازای ارائه مزایای خاصی از آنها پول بگیرید.

حق عضویت کانال یوتیوب 4.99 دلار برای هر ماه است. البته شما می‌توانید چند سطح برای کاربران تان ایجاد کنید و بر اساس مزایایی که ارائه می‌کنید مبلغ را بالاتر یا پایین‌تر ببرید. یوتیوب برای هر حق عضویت 30% مبلغ را برای خود در نظر می‌گیرد. بنابراین سهم شما 70% می‌باشد.

داشتن حداقل 18 سال سن و داشتن حداقل 30 هزار سابسکرایبر از جمله قوانین یوتیوب در این نوع از کسب درآمد است.

درآمد از طریق سوپر چت یا سوپر استیکر

زمانی که شما به‌طور زنده با مخاطبان خودتان در ارتباط هستید، فالوورهایتان می‌توانند مبلغی را پرداخت کنند تا استیکر یا چت‌شان با رنگ خاص و تا مدت زمان مشخصی بالای صفحه پین شود. هرکسی که پول بیشتری پرداخت کند (از 1 دلار تا 500 دلار) پیامش برای مدت بیشتری بالای لایو باقی می‌ماند. سهم یوتیوت از سوپر چت همانند حق عضویت، 30% می‌باشد.

در این نوع کسب درآمد، داشتن حداقل 18 سال سن و سکونت در کشور یا منطقه‌ای که سوپر چت در آن فعال باشد؛ از قوانین یوتیوب است.

درآمد از طریق یوتیوب پریمیوم

کاربرانی که علاقه به دیدن تبلیغات در ویدیو‌های یوتیوب ندارند می‌توانند ماهانه مبلغ 12 دلار پرداخت کرده و ویدیوها را تماشا یا دانلود کنند. به این نسخه از یوتیوب، یوتیوب پریمیوم گفته می‌شود. در واقع یوتیوب پریمیوم نسخه پولی یوتیوب است. در این روش شما درآمدی از طریق تبلیغات نخواهید داشت اما از آنجایی که تمام ویدیو های شما نمایش داده می‌شوند، یوتیوب به ازای تعداد بازدید‌ها و دانلود‌ها 55% از حق عضویت کاربران در یوتیوب پرمیوم  را به شما اختصاص می‌دهد.

قانون یوتیوب در این نوع از کسب درآمد، تولید محتوایی که توسط یکی از مشترک‌های یوتیوب پریمیوم مشاهده شود، است.

5 روش کسب درآمد از یوتیوب در اینجا به پایان رسید. در مقالات بعدی با ما همراه باشید.