کاربرد و مزایای لینکدین

تحریریه
دوشنبه, 7 تیر 1400
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه
کاربرد و مزایای لینکدین

آشنایی با کاربرد و مزایای لینکدین

لینکدین شبکه‌ای حرفه‌ایست که برای کسب و کارها و ارتباطات کاری شکل گرفته و شما در آن‌ جا زندگی کاری افراد را می‌بینید و می‌شنوید. در این شبکه که هم اکنون بزرگترین شبکه اجتماعی تخصصی در جهان است، افراد با تخصص‌های گوناگون عضو می‌شوند و با حرفه‌ای‌های کار خود ارتباط برقرار می‌کنند. هدف این افراد ارتباطات کاری، اشتراک‌گذاری دانش و مهارت یا پیدا کردن بهترین موقعیت‌های شغلی است. اکنون که 17 سال از شروع فعالیت لینکدین می‌گذرد، این شبکه بیش از 575 میلیون کاربر دارد.

در لینکدین شما می‌توانید یک اکانت شخصی داشته باشید یا صفحه‌ای برای شرکت خود ایجاد کنید. می‌توانید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید و در پروفایل خود سوابق و مهارت‌های خود را بنویسید. در این شبکه ارتباط کاملاً کاری است و محتوایی که در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود، باید با شغل یا صنعتی که در آن مشغول هستید، مرتبط باشد. از طریق همین فعالیت‌ها، کارفرمایان می‌توانند شما را بشناسند و یا حتی در شرکت خود استخدام کنند؛ به همین دلیل است که گاهی از لینکدین به عنوان رزومه آنلاین یاد می‌شود و شما برای گسترش کسب و کارتان حتماٌ به آن نیاز خواهید داشت.

همچنین لینکدین برای شرکت‌ها این موقعیت را مهیا کرده که صفحه‌ای اختصاصی برای تجارت خود راه‌اندازی کنند و فعالیت‌های کاری خود را در صفحۀ اختصاصی‌شان با دیگران به اشتراک بگذارند تا کاربران بتوانند اخبار و فعالیت سازمان‌های مورد علاقه خود را دنبال کنند. همه این‌ها منجر به آگاهی بیشتر از آن برند می‌شود و شرکت کم‌کم در بین افراد شناخته می‌شود.

کسب و کار در لینکدین

به طور کلی کسب و کارها به دو نوع تقسیم می شوند: کسب و کارهایی که مشتری‌شان کسب و کارهای دیگر هستند و کسب و کارهایی که مشتری‌شان افراد هستند. در هر صورت لینکدین فضای بسیار مناسبی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا خیلی راحت با کسب‌ و‌ کارها و حتی رقبای تجاری خود در تماس باشید.

یکی از امکانات لینکدین، قابلیت ایجاد گروه‌های مختلف برای بحث و تبادل اطلاعات است. عضویت و فعالیت در این گروه‌ها به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر تجارت خود را به دیگران معرفی کنید.

سعی کنید هر روز مطلبی را در صفحه لینکدین شرکت خود به اشتراک بگذارید. به علاوه، هر چند وقت یکبار در لینکدین شخصی خود یک مقاله بنویسید و کلمات کلیدی مرتبط با تجارت خود را به وب‌سایت‌تان لینک کنید. این کار نه تنها به افزایش ترافیک سایت‌تان کمک می‌کند، بلکه برای سئو سایت‌تان نیز مفید است. سعی کنید تا حد ممکن مطالبی مرتبط با کسب و کار خود در لینکدین به اشتراک بگذارید و در این مطلب، مهارت خود را به خوبی به دیگران نشان دهید.

کاربرد و مزایای لینکدین

از جمله کاربرد و مزایای لینکدین می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • استفاده از لینکدین به عنوان یک ابزار تحقیق و بررسی
  • یک مکان عالی و بسیار بزرگ برای کاریابی
  • قابلیت دنبال کردن شرکت‌ها
  • امکان پیوستن به گروه‌های لینکدین

تفاوت لینکدین با دیگر شبکه‌های اجتماعی

با توجه به تعاریف فوق، در می‌یابیم که لینکدین چیزی فراتر از یک شبکه اجتماعی ساده است و فضایی فراتر از سرگرمی برای کاربران فراهم می‌آورد. به عبارت دیگر لینکدین پاتوق حرفه‌ای‌ها است و به همین دلیل محل مناسبی برای پست‌های متفرقه نیست. خلاصه این که لینکدین نه فیس‎بوک است، نه توییتر، نه اینستاگرام و نه پینترست.

نکاتی درباره کار با لینکدین

کار با شبکه‌های اجتماعی، بایدها و نبایدهای خود را دارد، و لینکدین هم از این قاعده کلی مستثنی نیست. اگر می‌خواهید به گونه‌ای ممتاز و حرفه‌ای در لینکدین ظاهر شوید، این نکات را رعایت کنید:

  • پروفایل خود را کامل کنید
  • غلط نویسی ممنوع
  • انتخاب عکس مناسب برای پروفایل
  • نوشتن عنوان مناسب
  • خلاصه‌ای کامل بنویسید
  • به‌روز باشید

سخن آخر

در این مقاله با کاربرد و مزایای لینکدین آشنا شدیم، اگر تا به حال برای خودتان حساب کاربری در این شبکه درست نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم به سرعت این کار را انجام دهید چرا که از این طریق ‌می‌توانید هویت کاری خود را بسازید و ضمن برقراری ارتباط با همکاران و هم‌دانشگاهی‌های خود، فرصت‌های شغلی جدید بیابید و آخرین اخبار و مقالات مرتبط با حوزه‌های مورد علاقه‌تان را بخوانید.

کاربرد و مزایای لینکدین در اینجا به پایان رسید. در مقالات بعدی با ما همراه باشید.