کادربندی در نرم افزار اکسل

تحریریه
دوشنبه, 17 شهریور 1399
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
کادربندی در نرم افزار اکسل

کادربندی در نرم افزار اکسل

نرم افزار اکسل یکی از پرکاربردترین برنامه های Microsoft office می باشد. اکسل یک جدول بزرگی است که کاربر می تواند بنا به نیاز خود برای هر سلول از این جدول داده تعریف کند، فرمول نویسی کند و یا ظاهر هر سلول را به دلخواه خود تغییر دهد. همچنین از نرم افزار اکسل می توان برای خودکار کردن سیستم های مالی، کنترل موجودی انبارها، میزان سود و میانگین کالاهای فروخته شده، درصد افزایش و کاهش سود نیازمندی های تولیدی و بازرگانی استفاده کرد.

استادشیم مرجع آموزش آنلاین ویدیویی فارسی، از شما علاقه مندان به نرم افزار اکسل جهت مشاهده دوره مقدماتی این نرم افزار دعوت به عمل می آورد. جهت تماشا در این قسمت کلیک کنید.

در این مطلب آموزش کادربندی در نرم افزار اکسل را می آموزیم تا فرم ها ظاهر زیباتری داشته باشند. اگر تصمیم دارید کل فرم را کادربندی کنید از گوشه، به کمک کلیک چپ محدوده مد نظر را به حالت سلکت یا انتخاب در آورید. پس از انتخاب در محدوده ی سلکت شده کلیک راست کرده و گزینه Format Cells را انتخاب کرده تا پنجره Format Cells باز شود. این پنجره شامل چندین Tab می باشد که ما برای کادربندی Border را انتخاب می کنیم.

کادربندی در اکسل

کادربندی در نرم افزار اکسل

از بخش Line> Style سبک و نوع خطی که برای کادر در نظر دارید را انتخاب کنید و در قسمت Color می توانید رنگ خطوط انتخاب شده برای کادر را انتخاب کنید.

کادربندی در اکسل

در بخش Presets سه گزینه None, Outline و Inside برای کادربندی وجود دارد. در بخش None هیچ خطی برای کادر و وسط خط وجود ندارد. Outline برای ایجاد کادر در 4 گوشه خارجی فرم است و توسط Inside می توانید خطوط داخلی فرم را تعریف کنید و در نهایت گزینه Ok را انتخاب کنید.

کادربندی در نرم افزار اکسل

کادربندی در نرم افزار اکسل

برای انتخاب رنگ سلول ها کافیست سلول مورد نظر خود را به حالت انتخاب در آورده و از سربرگ Home و گروه Font و قسمت Fill color رنگی را برای فرم خود در نظر بگیرید. شما می توانید برای هر سلول رنگی جداگانه در نظر بگیرید.

کادربندی در نرم افزار اکسل در اینجا به پایان رسید. در آموزش‌های بعدی با ما همراه باشید.