ترفندهای کاربردی نرم افزار اتوکد

تحریریه
پنجشنبه, 26 تیر 1399
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
ترفندهای کاربردی نرم افزار اتوکد

ترفندها و میانبرهای نرم افزار اتوکد

اتوکد یکی از پرکاربردترین نرم افزار های مهندسی در سراسر جهان است. در کنار آن سرعت عمل در هنگام طراحی با این نرم افزار از ملزوماتی است که بسیاری از مهندسین و کاربران این نرم افزار به دنبال آن هستند. از این رو دانستن ترفندهای کاربردی این نرم افزار کمک شایانی جهت پیش برد هر چه سریع تر طراحی می کند.

استادشیم، مرجع تخصصی آموزش آنلاین ویدیویی فارسی، از شما علاقه مندان به نرم افزار اتوکد جهت مشاهده ی دوره تخصصی این نرم افزار دعوت به عمل می آورد. جهت تماشا در این قسمت کلیک کنید.

در این مطلب 10 ترفند و میانبر برتر نرم افزار اتوکد، این نرم افزار محبوب و مشهور را ارائه داده ایم. ترفند هایی کاربردی که کمتر به آن پرداخته شده است.

با هم با این ترفندها آشنا می شویم:

1. دستور Burst

Burst به شما امکان می دهد بدون از بین بردن هیچ یک از ویژگی های یه آبجکت، آن را منفجر کنید. در واقع Burst نقش Explode را ایفا می کند و اجزای مختلف یک شکل بلوک شده را از هم جدا می کند.

2. دستور ID

این دستور مختصات نقطه را نمایش می دهد. دستور ID را تایپ کرده و Enter کنید و سپس نقطه مورد نظر خود را انتخاب کنید. مقدار X و Y و Z به شما نمایش داده می شود.

3. دستور Qdim

این دستور همانند Linear طول پاره خط انتخابی شما را نمایش می دهد. با این تفاوت که به کمک این دستور میزان طول پاره خط را با سرعت بالاتری مشاهده می کنید.

ترفند اتوکد

4. دستور Torient

ابتدا متنی را در صفحه نرم افزار ایجاد کنید. عبارت Torient را تایپ کرده و اینتر کنید. حالا به کمک این دستور می توانید متن را با زاویه انتخابی خود بچرخانید.

نرفند اتوکد

5. دستور Rulesurf

اگر دو منحنی در صفحه نرم افزار اتوکد ایجاد کرده اید، به کمک این دستور می توانید بین دو منحنی را پر کنید. عبارت Rulesurf را تایپ کنید سپس دو منحنی مد نظر خود را انتخاب کنید.

ترفند اتوکد

6. حفظ تعاریف اولیه

پس از اینکه از طریق دستور Insert فایل مورد نظر خود را انتخاب کردید، بلافاصله کلید Esc را بر روی صفحه کیبورد بفشارید. تمام تعاریف و ویژگی های اولیه فایل در فایل اصلی ذخیره و محفوظ می ماند.

7. دستور U

حتما می دانید که به کمک Ctrl+Z می توانید آخرین عملیات صورت گرفته را به عقب بازگردانید. حال جهت سرعت بخشیدن به کار با تایپ حرف U بر روی صفحه کیبورد می توانید این بازگردانی را انجام دهید.

8. دستور Matlib

با این دستور می توانید به ترسیمات خود متریال دهید. عبارت Matlib را تایپ کنید تا پنجره متریال گشوده شود.

ترفند اتوکد

9. دستور Box

به کمک این دستور می توانید یه مکعب با طول و عرض و ارتفاع تعریفی خود ترسیم کنید.

10. دستور Ctrl + R

به کمک این دستور می توانید نوع نما را در صفحه تغییر دهید.

ترفندهای کاربردی نرم افزار اتوکد در اینجا به پایان رسید. در آموزش‌های بعدی با ما همراه باشید.