حل مشکل شکسته شدن خطوط منحنی در اتوکد

تحریریه
سه شنبه, 1 تیر 1400
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

حل مشکل شکسته شدن خطوط منحنی در اتوکد

افرادی که با نرم‌افزار اتوکد آشنایی نسبی داشته باشند قطعا با مشکل شکسته شدن و یا تیز شدن خطوط منحنی در حین ترسیم روبرو شده‌اند. این مشکل عموما زمانی رخ می‌دهد که در فضای ترسیم از خطوط منحنی زیادی استفاده کنیم و یا نرم‌افزار زمان زیادی مورد استفاده قرار گیرد و حتی گاها ممکن است با راه‌اندازی نرم‌افزار با این مسئله روبرو شویم. با کلیک در اینجا می‌توانید از آموزش‌های رایگان نرم افزار اتوکد استفاده کنید.

در این مقاله از وبسایت استادشیم قصد داریم با روشی کاربردی به حل مشکل شکسته شدن خطوط منحنی در اتوکد بپردازیم. برای حل این مشکل باید از دستور Regen استفاده کنیم. این فرمان در نرم‌افزار اتوکد در واقع جهت بازسازی و بروزرسانی تنظیمات یک دستور به کار برده می‌شود. از طریق دو روش می‌توانیم توسط دستور Regen خطوط منحنی شکسته شده را به حالت اولیه برگردانیم. در ادامه آموزش با ما همراه باشید.

حل مشکل شکسته شدن خطوط منحنی در اتوکد

روش اول

روش اول جهت اجرای دستور Regen، تایپ حروف RE و زدن کلید Enter جهت تایید و اجرای آن دستور می‌باشد. برای اجرای این دستور نیازی نیست شکل یا خط مورد‌‌نظرتان را انتخاب کنید و فقط با اجرای دستور Regen می‌توانید خطوط شکسته منحنی خود را به حالت اولیه باز گردانید.

حل مشکل شکسته شدن خطوط منحنی در اتوکد

روش دوم

در این روش جهت اجرای دستور Regen، از نوار ابزار View دستور Regen را انتخاب می‌کنیم. برای اجرای دستور Regen در این روش نیز، نیازی نیست شکل یا خط مورد‌‌نظرتان را انتخاب کنید. توجه داشته باشید اگر بخشی از ترسیمات شما به حالت اولیه برنگردد، قطعا خطوط ترسیمی شما منحنی یا دایره نمی‌باشد.

حل مشکل شکسته شدن خطوط منحنی در اتوکد

حل مشکل شکسته شدن خطوط منحنی در اتوکد در اینجا به پایان رسید. در آموزش‌های بعدی با ما همراه باشید.