ترفندهای کاربردی نرم افزار فتوشاپ

تحریریه
سه شنبه, 24 تیر 1399
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه
ترفندهای کاربردی نرم افزار فتوشاپ

ترفند کاربردی نرم افزار فتوشاپ

نرم افزار فتوشاپ بسیار کاربردی با قابلیت های فراوان است که امروزه یادگیری و استفاده از آن، نیاز هر کاربر می باشد. ما در این مطلب ترفندهای کاربردی نرم افزار فتوشاپ را به شما آموزش می دهیم که دانستن آنها برای هر طراح ضروری است، زیرا علاوه بر گسترش مهارت ها، سرعت عمل گرافیست را افزایش می دهد.

هدف از این آموزش همانگونه که از عنوان پیداست، ارائه ترفند کاربردی فتوشاپ می باشد تا سبب آشنایی بیشتر شما دوستان با این نرم افزار که در زمینه ی کار با تصاویر دیجیتال و ویرایش آنها قوی ترین است، گردد.

استادشیم، مرجع تخصصی آموزش آنلاین ویدیوی فارسی، از شما علاقه مندان به نرم افزار فتوشاپ جهت مشاهده ی دوره های تخصصی این نرم افزار دعوت به عمل می آورد. جهت تماشا در این قسمت کلیک کنید.

۱ـ دستور undo, undo, undo

حتما می دانید که با استفاده از دستور Ctrl+Z می توانید آخرین دستور اجرا شده را بازگردانید. حال باید بدانید که با استفاده از دستور Ctrl+Alt+Z می توانید بیش از یک دستور اجرا شده را به عقب باز گردانید.

۲ـ کاربرد History States

به منوی Edit رفته و از لیست کشویی آن Preference را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه Performance کلیک نمایید. پنجره ای گشوده می شود، در کادر حاضر قسمت History States را به حالت Maximum یعنی عدد ۱۰۰۰ قرار دهید تا بتوانید دستور Zoom یا بازگشت به عقب را تا ۱۰۰۰ مرتبه انجام دهید.

آموزش فتوشاپ

۳ـ الگوی چرخش متوالی

شما می توانید با یک میانبر ساده و با استفاده از صفحه کلید الگوهای شگفت انگیز بسازید.

Ctrl+Shift+Alt+T به شما این امکان را می دهد که یک لایه را به مراتب با حالت دورانی کپی کنید. ابتدا با فشردن Ctrl+T و چرخاندن لایه مورد نظر به اندازه دلخواه؛ چرخشی در آن ایجاد نمایید و Enter کنید.

سپس در مرحله بعدی Ctrl+Shift+Alt را فشرده و با هر بار تکرار کلید T لایه مورد نظر را به حالت چرخشی کپی نمایید.

آموزش فتوشاپ

آموزش فتوشاپ

آموزش فتوشاپ

۴ـ دید پرنده

زمانی که صفحه در حالت Zoom قرار دارد در صفحه کیبورد کلید H را بفشارید و تصویر را به کمک کلیک چپ موس به اطراف بکشید تا فورأ تمام صفحه به نمایش درآید. این روش یکی از بهترین نکات فتوشاپ برای مشاهده کل صفحه می باشد.

۵ـ نسبت دادن تصویر به متن

در این حالت ابتدا متنی را در صفحه فتوشاپ خود ایجاد کنید. سپس تصویری را که می خواهید به متن نوشته خود نسبت دهید را وارد صفحه نمایید. حالا با فشردن کلید Alt در صفحه کیبورد و کلیک بر روی مرز بین لایه تصویر و لایه متن در لیست لایه های سمت راست نرم افزار می توانید تصویر را به متن نسبت دهید.

آموزش فتوشاپ

آموزش فتوشاپ

آموزش فتوشاپ

۶ـ بزرگنمایی نقطه مورد نظر

زمانی که می خواهید نقطه یا محدوده مشخصی از صفحه گرافیکی را بزرگنمایی یا Zoom نمایید می توانید Ctrl+Space را فشرده و با کلیک بر روی نقطه مورد نظر در صفحه عملیات بزرگنمایی را انجام دهید.

۷ـ کپی ترکیبی از لایه ها

عبارت Ctrl+Shift+Alt+E از صفحه ایجاد شده توسط شما که ترکیبی از لایه های مختلف است کپی ایجاد می کند.

۸ـ تغییر حالت صفحه

با تکرار فشردن کلید F بر روی صفحه کیبورد صفحه کاری نرم افزار فتوشاپ تغییر حالت می دهد.

۹ـ تغییرات رنگ

با فشردن کلید X بر روی صفحه کیبورد رنگ های Foreground و Background تغییر حالت می دهند.

۱۰ـ تغییر رنگ به پیش فرض

اگر شما برای Foreground و Background رنگ هایی غیر از سیاه و سفید در نظر گرفته اید با فشردن کلید D بر روی صفحه کیبورد این رنگ ها به حالت سیاه و سفید تغییر رنگ می دهند.

ترفندهای کاربردی نرم افزار فتوشاپ در اینجا به پایان رسید. در آموزش‌های بعدی با ما همراه باشید.